Prima pagină » Știri » Un stareț ar fi fost violat când era internat la Psihiatrie! Agresorul neagă: M-a rugat să fac dragoste cu el pentru că îi plac bărbații – VIDEO

Un stareț ar fi fost violat când era internat la Psihiatrie! Agresorul neagă: M-a rugat să fac dragoste cu el pentru că îi plac bărbații – VIDEO

Un stareț ar fi fost violat când era internat la Psihiatrie! Agresorul neagă: M-a rugat să fac dragoste cu el pentru că îi plac bărbații - VIDEO
Un stareț ar fi fost violat când era internat la Psihiatrie! Agresorul neagă: M-a rugat să fac dragoste cu el pentru că îi plac bărbații / Sursă FOTO: captură video - Youtube

Un stare acuză că ar fi fost violat de colegul de salon în perioada în care a fost internat la Spitalul de Psihiatrie Socola. De cealaltă parte, presupusul agresor neagă acuzațiile susținând că starețul chiar l-ar fi rugat să facă dragoste cu el.

Totul a început în urmă cu o săptămână când superiorii starețului Hrisostom Filipescu, egumen al Schitului Țibucani (județul Neamț), au sesizat poliția din Neamț cu privire la dispariția acestuia, scrie ziaruldeiasi.ro.

Ulterior, oamenii legii au aflat că acesta se afă într-o locuință din localitatea Rediu. Starețul Hrisostom Filipescu se afla singur în casă iar la vederea polițiștilor a început să se agite.

Un stareț ar fi fost violat când era internat la Psihiatrie

Astfel, starețul a fost dus pe 5 martie la Spitalul de Psihiatrie Socola. La câteva zile după, pe 9 martie, starețul a susținut în fața medicilor că ar fi fost violat de două ori de un coleg de salon, în vârstă de 53 de ani.

Polițiștii au deschis dosar în acest caz și l-au audiat pe presupusul violator. Bărbatul acuzat a susținut o variantă total opusă – preotul ar fi fost cel care l-a rugat să facă dragoste cu el deoarece îi plac bărbații. Acuzatul a mai susținut că a făcut de două ori sex cu preotul, în două zile consecutive.

Starețul Hrisostom Filipescu a făcut și un live în timp ce se afla în mașina poliției. Videoclipul a fost postat pe Youtube pe data de 5 martie 2021 pe un cont cu același nume ca al starețului.

„Bună dimineața. Sunt foarte bine. A venit poliția la mine la apartament. Au văzut că totul e bine, nu mă sinucid. Am atras doar atenția ca să mă creadă și pe mine cineva că nu sunt bolnav psihic. A venit SMURD-ul, ISU, jandarmii. M-au verificat, totul e în regulă. Sunt perfect sănătos, tensiune bună, temperatură bună, fără COVID, fără nimic, fără probleme psihice. Acum mergem la secție să dau declarații”, a susținut preotul în videoclip.

Hrisostom Filipescu: „Nu voi șterge nimic ca să rămână mărturie a luptei pe care am dus-o împotriva abuzurilor din BOR”

„Nu voi șterge nimic (n.r. de pe Facebook, Instagram) ca să rămână mărturie a luptei pe care am dus-o împotriva abuzurilor din BOR, împotriva favoritismului, împotriva ciumei roșii PSD, finanțată de BOR din 1990, împotriva lui AUR, Șoșoacă, Teodosie, Corneliu, Casian, Ciprian de la Buzău (…) Patriarhul Daniel (…) Respect maxim comunitatea LGTB, este loc pentru toată lumea. Dumnezeu este iubire, este dragoste, ne-a dat o poruncă a iubirii. Suntem pe pământ să învățăm să iubim, ă iertăm necondiționat, să ajutăm unii pe alții, să ne dezvoltăm, să evoluăm (…). Restul sunt judecăți omenești, limite ș.a.m.d”, a mai susținut acesta.

De asemenea, le-a mulțumit tuturor celor „care ați trecut testul și ați înțeles că fac revoluție și protestez”.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alertă epidemiologică în România: Primul deces din cauza virusului gripal din acest sezon la o femeie din Cluj
Digi24
Administrația Trump interzice vizele de SUA pentru cinci europeni, printre care și fostul comisar Thierry Breton. Care este motivul
Cancan.ro
Plutonierul major Mirel Tulitu a murit într-un accident rutier cumplit. 3 fetițe au rămas acum orfane de tată 😢
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea le-a tăiat răsuflarea tuturor când a apărut așa la filmări
Adevarul
Serviciile ucrainene lovesc greu în armata rusă. Un avion-cheie a fost scos din luptă înainte de distrugerea submarinului din Novorossiisk
Mediafax
Sudul țării, sub cod galben de ninsori în Ajunul Crăciunului. În ce zone se așteaptă un strat mai consistent de zăpadă
Click
Orașul care va avea primul tren suspendat din România
Digi24
Ce au pățit două ucrainence care au încercat să treacă granița cu 60.000 de dolari ascunși în încălțăminte
Cancan.ro
După 'jihadul' din online, vine contraatacul fostei soții: 'Lupt cu oricine și-ar permite să deranjeze liniștea familiei mele'
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Brandul chinezesc ce depășește pragul de 1.000 de unități vândute în România, la câteva luni de la lansare
Descopera.ro
Misterul Triunghiului Bermudelor, posibil rezolvat! Ce au descoperit doi seismologi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Ce au descoperit astronomii pe orbita unei stele antice?