Prima pagină » Știri » Zece autoturisme au fost avariate de un cal scăpat de sub control de proprietar, în Deva

Zece autoturisme au fost avariate de un cal scăpat de sub control de proprietar, în Deva

Zece autoturisme au fost avariate de un cal scăpat de sub control de proprietar, în Deva
Zece autoturisme au fost avariate, joi seară, în municipiul Deva, de un cal scăpat de sub control de proprietar, care a căzut din caruță și s-a lovit la cap, fiind transportat la spital, transmite corespodentul MEDIAFAX.

Zece autoturisme au fost avariate, joi seară, în municipiul Deva, de un cal scăpat de sub control de proprietar, care a căzut din caruță și s-a lovit la cap, fiind transportat la spital, transmite corespodentul MEDIAFAX.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Poliției Județene Hunedoara, inspectorul principal Bogdan Nițu, un bărbat în vârstă de 65 de ani din Deva care încerca să transporte o canapea cu o căruță a pierdut calul de sub control, animalul avariind zece autoturisme.

„Probabil calul s-a speriat și a luat-o la fugă atât printre autorismele aflate în parcările din apropierea blocurilor, dar și printre cele parcate pe marginea străzilor, avariind zece autoturisme. Proprietarul atelajului a fost aruncat din căruță și s-a lovit la cap, el fiind transportat la spital. Pe numele acestuia s-a întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă și distrugere din culpă”, a declarat Bogadn Nițu.

Proprietarului căruței i s-au prelevat probe de sânge pentru a se stabili dacă se afla sub influența băuturilor alcoolice, întrucât proprietarii autoturismelor care nu au asigurare le-au spus polițiștilor că bărbatul era băut și din acest motiv nu a putut controla animalul.

Calul a fost găsit după două ore pe o stradă din Deva.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
O japoneză s-a „căsătorit” cu un personaj AI creat cu ChatGPT
Digi24
Vladimir Putin, anunț în fața a sute de jurnaliști despre negocierile pentru pace
Cancan.ro
Meteorologii Accuweather, anunț de ultimă oră: Pe ce dată vine iarna în București, de fapt
Prosport.ro
Loredana nu-și mai lasă soțul să muncească în Germania, deși e milionar, pentru că s-a plictisit de stilul de viață de acolo
Adevarul
Mierea miraculoasă din România, mai puternică decât unele antibiotice. Depășește în eficiență multe produse faimoase la nivel mondial
Mediafax
Temperaturi mai scăzute și precipitații ușor excedentare în mai multe regiuni ale țării în următoarele patru săptămâni
Click
Ce spun psihologii despre oamenii care păstrează pungile, borcanele goale, hârtia de ambalaj „pentru orice eventualitate”
Digi24
Reacția Turciei după ce forțele sale aeriene au doborât o dronă care a încălcat spațiul aerian
Cancan.ro
GESTUL făcut de nepoata Rodicăi Stănoiu, după a doua slujbă de înmormântare a fostului ministru al Justiției
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Narcisa Suciu la mai bine de 15 ani de când a plecat în Finlanda. De ce s-a reîntors în țară? E de nerecunoscut
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Mașini premium SH cu probleme. Expert: „Check engine aprins, beculețe care clipocesc...”
Descopera.ro
Savantul care a riscat TOTUL pentru a salva omenirea
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce te doare, Bulă? – Mă doare buzunarul, dom doctor …
Descopera.ro
Terra Amata, situl arheologic care spune povestea primilor ingineri ai Europei